Wirtualna Biblioteka Lektora – techniki glottodydaktyczne online

Operator: Instytut Nowych Technologii w Łodzi

Innowacja ,,Wirtualna Biblioteka Lektora” zawiera około 50 kilkuminutowych filmów instruktażowych prezentujących techniki, które można wykorzystać w nauczaniu języka obcego. Przedstawione techniki stawiają nacisk na praktyczne wykorzystanie języka. Każdy film opatrzony jest komentarzem oraz opisem możliwych wariantów wykorzystania danej techniki glottodydaktycznej.

Strona projektu: wbl.eurodialog.pl

Drama w nauczaniu języków obcych – poradnik praktyczny

Operator: Grupa Profesja Sp. z o.o. w Poznaniu

Celem projektu „Drama w nauczaniu języków obcych” jest stworzenie podręcznika dla nauczycieli języków obcych o wykorzystaniu metody dramy na zajęciach. Drama jest koncepcją nauki przez działanie i dzięki temu może znacząco wpłynąc na proces przyswajania nowych umiejętności. Dzięki zastosowaniu opisanych w poradniku technik, zajęcia staną się ciekawe i angażujące, a uczestnicy poczują więcej satysfakcji z umiejętności stosowania prawdziwego, codziennego języka.

Projekt „Drama w nauczaniu języków obcychi” jest projektem ponadnarodowym. Partnerem jest University College Cork.

Strona projektu: www.eurodialog.pl/drama

Filmowy angielski

Operator: Grupa Profesja Sp. z o.o. w Poznaniu

Projekt „Filmowy angielski” to zestaw 5 filmów na różnych poziomach zaawansowania do wykorzystania podczas zajęć języka angielskiego. Przygotowane przez nas filmy są interaktywne, co oznacza, że widz może samodzielnie podejmować decyzje na temat postępowania bohaterów. Aby dokonać decyzji, widz powinien zrozumieć przedstawiany problem i możliwe rozwiązania. Dzieki zastosowaniu nowych technologii nauka języka staje się bardziej dynamiczna i atrakcyjna. 

Z proponowanego przez nas rozwiązania mogą skorzystać lektorzy języka angielskiego, opierając całe zajęcia na naszych materiałach. 

Projekt „Filmowy angielski” jest projektem ponadnarodowym. Partnerem jest szkoła teatralna z Dublina: Gaiety School of Acting.

Strona projektu: www.filmowyangielski.eurodialog.pl

Interactive English

Operator: Fundacja Fundusz Współpracy.

Projekt „Interactive English” ma na celu stworzenie systemu IT do nauki języka angielskiego do wykorzystania na zajęciach stacjonarnych, jak i online. W ramach projektu jest tworoznych 28 ćwiczeń interaktywnych, które są realizowane dzięki 7 różnym scenariuszom. W rramach projektu są wykonywane także krótkie filmy animowane ilustrujące przebieg ćwiczeń.

Projekt „Interactive English” jest projektem ponadnarodowym. Partnerem jest szkoła językowa z Dublina: Erin School of English.

Strona projektu: https://interactiveenglish.eurodialog.pl