Bony rozwojowe

Jak zrefundować kursy w Eurodialogu?

1. Możesz zrefundować dowolny kurs pod warunkiem, że pracujesz w mikro, małym lub średnim przedsiębiorstwie. Praca oznacza, że posiadasz umowę cywilnoprawną lub umowę o pracę przez co najmniej cały okres kursu. Możesz także prowadzić działalność gospodarczą. Jeśli Twoja firma jest mikro lub mała – zrefundowanych zostanie 80% wartości kursu. Jeśli jest średnia (między 50 a 250 umów o pracę) – 70% . W jaki sposób rozróżnić wielkość przedsiębiorstw możesz dowiedzieć się z tego dokumentu.

2. Najpier Twój pracodawca musi założyć konto w Bazie Usług Rozwojowych: https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/users/register. Dokładna instrukcja jak się zarejestrować jest TUTAJ.

3. Po zalogowaniu się pracodawca wybiera „Chcę pracować jako Uczestnik Instytucjonalny” i podaje informacje o swoim przedsiębiorstwie.

4. Teraz Ty i inni pracownicy Twojej firmy mogą rejestrować się w Bazie Usług Rozwojowych. Jeśli sam prowadzisz działalność wystarczy, że zrobiłeś to w p-cie 2. Po zalogowaniu „pracuj jako Uczestnik indywidualny”.

5. Twój pracodawca (a w przypadku jeśli prowadzisz działalność – Ty sam) musi zawnioskować o refundację przez wypełnienie formularza dostępnego na stronie operatora. W województwie łódzkim jest obecnie trzech operatorów:

– Łódzki Dom Biznesu (projekt Mennica usług szkoleniowych), www.pracowniktwojskarb.pl

HRP (projekt Przepis na rozwój), www.przepisnarozwoj.eu

– Krajowe Centrum Pracy Sp. z o.o (projekt ŁORKK – Łódzka Oferta Rozwoju Kwalifikacji i Kompetencji), www.lorkk.pl

Operatorzy co jakiś czas mają nabór i wtedy można składać wnioski. Pracodawca może zakupić bony na usługi szkoleniowe, których łączna wartość nie będzie wyższa niż określony limit na 1 pracownika (umowa o pracę, zlecenie, dzieło). Każdy operator wyznacza inny limit (np. HRP – 7.200 zł). Dodatkowo istnieją także różne limity na przedsiębiorstwo.

6. Po złożeniu wniosku Pracodawca otrzyma wiadomość e-mail od Operatora dotyczącą rozpatrzenia wniosku (na ogół do 10 dni) i w przypadku pozytywnej decyzji zostanie on zaproszony na podpisanie umowy. Oprócz umowy  zostanie poproszony o wypelnienie formularza o pomocy de minimis. Bony są wydawane na okres od 3 do 12 miesięcy – w zależności od Operatora i wniosku złożonego przez pracodawcę.

7. Po podpisaniu umowy pracodawca wpłaca na konto Operatora 20% zawnioskowanej sumy. Jeśli np. zawnioskował o kwotę 6.000 zł na 1 pracownika, to musi zapłacić 1.200 zł.


8. Po zalogowaniu się do Bazy usług Rozowjowych wybierz w menu „Zaproszenia i wnioski” i wybierz „Chcę dołączyć do profilu uczestnika instytucjonalnego jako pracownik”. Podaj NIP pracodawcy. Teraz pracodawca otrzymał e-mail podany w p-cie 2 i musi kliknąć akceptację.

9. Teraz Ty i Twój pracodawca możecie wybrać się na zakupy. Zapoznaj się z ofertą na naszej stronie. Każdy kurs jaki tam znajdziesz może zostać dofinansowany. Po jego wybraniu napisz do nas: eurodialog@eurodialog.pl lub zadzwoń:  42 633 59 20, a my opublikujemy go w Bazie Usług Rozwojowych. W przypadku, jeśli interesują Cię inne kursy, niedostępne w Bazie Usług Rozwojowych (np. indywidualne) – skontaktuj się, a przygotujemy ofertę skrojoną dla Ciebie. Możesz wybrać kilka kursów. Wszystkie kursy muszą się kończyć najpóźniej w dniu, w którym bony tracą ważność. Jeden bon szkoleniowy posiada wartość 60 zł i pozwala skorzystać z godziny zegarowej usługi szkoleniowej. W sytuacji, gdyby usługa kosztowała mniej i tak trzeba wydać jeden bon za godzinę zegarową. 

10. Gdy przygotowana przez nas oferta znajdzie się już w Bazie Usług Rozwojowych – zapisz się na tę usługę. 

11. Aby pozyskać bony Pracodawca musi zalogować się do systemu Operatora. Musi przyporządkować tam liczbę bonów dla poszczególnych pracowników.  Bony są w formacie PDF. Prosimy, aby Pracodawca przysłał do nas pobrane bony. W przypadku, gdyby procedura operatora nie przewidywała wydania bonów przed rozpoczęciem szkolenia prosimy o przesłanie zeskanowanej umowy.


12. Gdy otrzymamy bony (lub podpisaną umowę) zostajesz uczestnikiem wybranych kursów. Musisz być na minimum 80% zajęć. Po zakończonym kursie dostarczamy Twojemu pracodawcy fakturę, którą opłaci Operator. Operatorowi zaś dostarczamy dokumenty dotyczące kursu (Twoje listy obecności, certyfikat i kopię faktury). Zarówno Ty, jak i pracodawca musi wypełnić ankietę dotyczącą satysfakcji. W przypadku jeśli jesteś rózwnocześnie uczestnikiem i pracodawcą – musisz wypełnić ankietę dwa razy. Jest to bardzo ważne, gdyż bez ankiety nie otrzymamy środków od operatora.

W razie pytań i wątpliwości służymy poradą, możesz skorzystać z ponizszego formularza, kontaktu mailowego: eurodialog@eurodialog.pl lub zadzwonić do nas: 42 633 59 20.

Wyślij do nas wiadomość

Grupa A2.2/21Grupa A2.1/22Grupa A1.1/23Grupa A2.1/24Grupa A1.1/25

Administratorem danych osobowych jest firma Jarosław Patrzyk EuroDialog, ul. Solidarności 7/21, 96-200 Rawa Mazowiecka. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane wyłącznie w celu rekrutacji na kursy językowe świadczone przez firmę Eurodialog.

Kontakt z firmą EuroDialog jest możliwy pisemnie na adres ul. Solidarności 7/21, 96-200 Rawa Mazowiecka lub eurodialog@eurodialog.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania danych osobowych. Twoje dane będą przetwarzane przez okres prowadzenia rekrutacji do projektu. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści danych oraz żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz prawo wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych. Dane zostały podane dobrowolnie.